Taśmy ledowe – pomysły na ich wykorzystanie

Oświetlenie LED to doskonały pomysł do domu – nie tylko jest w stanie zmniejszyć ilość użytego prądu, ale również daje znacznie więcej możliwości w komponowaniu unikatowych efektów świetlnych. Można uzyskać je także dzięki taśmom ledowym, które nazywane są również sznurami lub paskami LED. Jak je wykorzystać, aby salon lub sypialnia mogły prezentować się oryginalnie?

ceiling-lighting-80706_1280

Taśmy LED to produkty o wszechstronnym zastosowaniu jako źródło światła. Można obecnie zakupić je również w wielu różnych wariantach, dlatego też mogą być one dopasowane indywidualnie do charakteru wnętrza oraz efektu, jaki pragnie się uzyskać. To nie tylko chłodny lub ciepły odcień bieli, ale również miliony kolorów z palety RGB, które można ustawiać samodzielnie za pomocą pilota.

Taśmy LED i sufity podwieszane – efektowny duet
Standardowo taśmy LED są montowane przy sufitach podwieszanych. Umieszczone lekko za płytami kartonowo-gipsowymi nie są widoczne, ale emitują przyjemne dla oka światło, dając dekoracyjny efekt. Można również montować je na ścianach w ten sam sposób, tworząc eleganckie przestrzenie, które podkreślają aranżację.

Elegancko podświetlone schody
Oświetlenie klatki schodowej także nie będzie żadnym problemem wtedy, gdy wykorzysta się taśmy ledowe. Mogą być one umieszczone pod stopniami lub też z boku schodów, przy ścianie, aby oświetlać dyskretnie, ale atrakcyjnie drogę w górę lub w dół. Takie oświetlenie może również włączać się samoczynnie przy współpracy z czujnikami ruchu.

Oświetlenie mebli z taśmami LED
Również ze względu na swoje kompaktowe wymiary taśmy LED doskonale nadają się do oświetlania niedostępnych miejsc w pobliżu mebli. Można umieścić je wobec tego pod szafkami kuchennymi, aby oświetlały blat, można również zastosować je w szafach wnękowych lub wolnostojących, aby oświetlić równomiernie ich wnętrze. Także mogą być stosowane do oświetlania wnętrz gablot i witryny czy też szuflad. W połączeniu ze specjalnymi czujnikami mogą włączać się także samoczynnie, na przykład po otwarciu szafy lub szuflady.

Sprawdzą się także w łazience
Co więcej, taśmy ledowe także kapitalnie prezentują się łazienkach. Można układać je nie tylko na suficie, ale również w ścianach, a nawet na podłodze. Aby zabezpieczyć je przed wpływem wilgoci, są one układane w specjalnych profilach. Efekt, jaki można uzyskać, jest naprawdę spektakularny.

Jeżeli szukasz dobrych taśm ledowych, możesz znaleźć je w sklepie internetowym Ledtrends, który specjalizuje się w sprzedaży oświetlenia ledowego. Z jego asortymentem w zakresie taśm LED można zapoznać się pod adresem: http://ledtrends.pl/pl/c/Tasmy-LEDOWE/70.

Comments are closed.