Dlaczego warto kupić LED-y?

Wybranie odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważną decyzją – nie tylko chodzi tutaj o uzyskanie odpowiedniego efektu, ale również o rachunki za prąd i wygodę. Dzisiaj bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem na tle innych źródeł światła są LED-y, które kupowane są coraz częściej. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

light-959556_1280

Technologia LED to przyszłość w oświetleniu – nie tylko domowym. Ze względu na swoje liczne zalety pozwala nie tylko na zmniejszenie poboru prądu w porównaniu ze zwykłymi żarówkami żarowymi, świetlówkami kompaktowymi oraz halogenami, to jeszcze dodatkowo niesie ze sobą wiele innych korzyści.

Dzisiaj w sklepach znaleźć można rozmaite rodzaje oświetlenia LED, które można wykorzystać zgodnie ze swoim pomysłem na aranżację domu – to miedzy innymi taśmy LED, żarówki ledowe, które mają takie same gwinty jak zwykłe żarówki, również popularne są oczka LED oraz lampy LED, które wykorzystują diody w celu tworzenia naprawdę zachwycających konstrukcji, których wykonanie nie jest możliwe z innego rodzaju źródłami światła. Jest w czym przebierać i każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś interesującego – do całego domu!

Najważniejsze zalety artykułów oświetleniowych LED:

  • pobierają nawet do 80% mniej energii od innych źródeł światła, co przekłada się na niższe rachunki za prąd
  • wyróżniają się długą żywotnością – średnio to około 50 000 godzin, podczas gdy zwykła żarówka ma żywotność na poziomie 1000 godzin, dlatego też nie trzeba wymieniać ich tak często
  • można kupić je w różnych odcieniach – to nie tylko neutralna biel, ale również chłodna lub ciepła, ponadto także żarówki i inne oświetlenie LED można kupić z modułami RGB, które pozwalają na wybranie dowolnego koloru przez pilot
  • mają wszechstronne zastosowanie – można stosować je nie tylko we wnętrzach, ale również na dworze
  • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy – mogą działać nawet po upadku na podłogę
  • nie zmniejszają swojej żywotności przy częstym włączaniu i wyłączaniu lampy, jak ma to miejsce w przypadku świetlówek kompaktowych
  • nie wydzielają dużej ilości ciepła, dlatego pozostają chłodne w dotyku, nie można oparzyć się nimi tak, jak żarówkami halogenowymi.

Oczywiście, pojawiają się również minusy – to przede wszystkim dość wysoka cena tego rodzaju oświetlenia, ale biorąc pod uwagę jego trwałość można uzyskać naprawdę atrakcyjne oszczędności. Zatem jeżeli szukasz nowoczesnego oświetlenia do swojego domu i ogrodu, pomyśl o wykorzystaniu źródeł światła LED – teraz można kupić je praktycznie w każdym sklepie, również przez internet.

Comments are closed.